Brabham și Graham Hill

Comenzi rapide: Diferențele, Similarități, Jaccard Similitudine Coeficient, Bibliografie.

Diferența între Brabham și Graham Hill

Brabham vs. Graham Hill

Motor Racing Developments Ltd., cunoscut sub numele de Brabham, a fost un producător britanic de mașini de curse și o echipă de Formula 1. Norman Graham Hill a fost un pilot de curse britanic și proprietar de echipă, campion mondial de Formula 1 de două ori, câștigând campionatul în și și ieșind vicecampion în trei ocazii (și). Hill este unul dintre cei mai apreciați piloți de curse din toate timpurile, fiind singurul care a câștigat vreodată Tripla Coroană a Sporturilor cu Motor, o realizare pe care a definit-o ca fiind câștigarea Indianapolis 500, Cursa de 24 de ore de la Le Mans și Campionatul Mondial al Piloților în Formula 1.

Similarități între Brabham și Graham Hill

Brabham și Graham Hill au 5 lucruri în comun (în Uniunpedie): Damon Hill, Formula 1, Indianapolis 500, Marele Premiu al Principatului Monaco, Team Lotus.

Damon Hill

Damon Graham Devereux Hill este un fost pilot de Formula 1, campion mondial în.

Brabham și Damon Hill · Damon Hill și Graham Hill · Vezi mai mult »

Formula 1

Formula 1 (abreviată F1) este o întrecere de automobilism care se organizează anual sub forma a două campionate mondiale, care au loc în paralel, ambele fiind patronate de Federația Internațională a Automobilului (FIA).

Brabham și Formula 1 · Formula 1 și Graham Hill · Vezi mai mult »

Indianapolis 500

Indianapolis 500 este recunoscută drept cea mai celebră cursă auto din lume.

Brabham și Indianapolis 500 · Graham Hill și Indianapolis 500 · Vezi mai mult »

Marele Premiu al Principatului Monaco

Marele Premiu al Principatului Monaco este o cursă organizată anual în Monte Carlo, Monaco, care face parte din calendarul Formulei 1.

Brabham și Marele Premiu al Principatului Monaco · Graham Hill și Marele Premiu al Principatului Monaco · Vezi mai mult »